Graphic Design I → Průvodce po rodnému okresu

Průvodce po rodnému okresuAuthor: Evgeniya Kosykh

Year: 2021

Category: book illustration

Rok 2020 byl neobvyklý rok. Pandemie zachvátila celý svět a nutila nás zůstat domů. Nemohli jsme cestovat do jiných zemí a měst. Ale jsme na cestování zvyklí a moc nám to chybí. A často v honbě za novými zážitky z jiných zemí nevíme vůbec nic o nejbližším okolí, co je v místě, kde žijeme, jaký příběh má toto místo. Strávila jsem karanténu v Moskvě, v oblasti, kde jsem se narodila a vyrostla.
Proto jsem jako téma semestrální práce zvolila vytvoření krátkého průvodce po svému rodnému okresu Jižní Tušino. Hlavním cílem mého projektu je připomenout především mým sousedům, obyvatelům mého okolí, kolik je kolem všeho zajímavého, povzbudit je, aby studovali to, co je blízko. Proto v průvodci není mnoho textu a informací, snažila jsem se vzít si zajímavé skutečnosti, které nutí čtenáře prozkoumat hlouběji, jít a ještě jednou podívat se novým způsobem na ty památky, které se dávno ví. Druhým cílem mého projektu bylo spojit lidi, a tak jsem zavedla postavy: sebe a svého psa. Všichni jsme pod vládou situace a já taky. Ale není třeba zoufat.
Vybrala jsem si poměrně jednoduchý styl ilustrací, protože všechny tyto památky jsou v mém okolí známé, nepotřebují žádnou zvláštní podrobnou prezentaci. Je to spíše symbol této památky, budovy, stručné označení. Kniha je vydávána v podobě Leporella, který pomáhá vytvořit kruhový příběh a přidává herní podobu.
Můj projekt je věnován všem, kteří se zajímají o historii, kterým chybí cestování nebo se jen chtějí naučit něco nového.