Grafický design I → Aplikace pro milovníky pečení …

Aplikace pro milovníky pečení a domácí cukrařinyAutor: Martina Shořovská

Rok: 2021

Kategorie: ilustrace aplikace

Pro svou klauzurní práci v zimním semestru 2020/21 jsem si zvolila design mobilní aplikace zaměřené na milovníky domácího pečení a klasické české cukrařiny.

Cílem bylo navázat na tradiční předávání starých rodinných receptů, tipů a rad. Zároveň vytvořit příjemné prostředí, které bude sloužit nejen jako databáze a shromaždiště oblíbených receptů, ale i jako prostor s provázanými sociálními interakcemi, jejichž účelem je dát dohromady komunitu lidí se stejným zájmem o pečení a potřebou se v této disciplíně zdokonalovat, jakož i funkce které uživateli vytvoří návyk a lásku k pečení.

Orientace v aplikaci je velice jednoduchá a to hlavně díky mapě. Ta je rozdělena na čtyři barevně oddělené sektory a nachází se zde pět budov. První budova je pekárna, zde uživatelé objeví recepty typické pro zboží v pekárně, jako jsou buchty, koláče a koblihy. Druhá budova je cukrárna, ta v sobě ukrývá recepty klasické cukrařiny, od laskonek přes kokosky až ke kremrolím. Třetí objekt je staveniště, tam čekají recepty na jednotlivé komponenty, rozděleny do kategorií: korpusy, těsta, krémy a náplně. Staveniště přímo vyzívá k sestavení dezertu na míru, omezeni jste jen svou fantazií.

Dalšími místy jsou maringotka a knihovna. V knihovně si mohou uživatelé prohlédnout sdílené recepty, rady a tipy ostatních a mohou si je uložit na svůj profil. Maringotka obsahuje týdenní výzvy a dále tzv. inspirační okénko, kde domácí pekaři a cukráři bez nápadu opět naleznou svou múzu.

Celkově se aplikace zaměřuje především na sladké recepty, aspoň co se již připravených systémových receptů týče, nic ale nebrání tomu, aby se časem mapa rozšířila např. o zahradu pro veganské moučníky, či dezerty pro diabetiky.