Grafický design I → Riegrovy sady

Riegrovy sadyAutor: Lucie Benešová

Rok: 2021

Kategorie: ilustrace typografická úprava hra

Naučně zábavná stezka pro děti
Riegrovy sady

Toto téma jsem si vybrala, protože je mi velmi blízká práce s dětmi. Již několik let se účastním výjezdních táborů, kde podobné soutěže a akce vymýšlíme. Dalším důvodem je, že Riegrovy sady jsou poblíž mého bydliště. Trávím v nich spoustu času a místo mi připadá jako příjemná lokalita, ve které ovšem chybí dětské aktivity.
Rozhodla jsem se tedy vymyslet něco, co by pro děti bylo zábavné a zároveň i přínosné. Na základě toho, vznikla stezka, která by na svém konci měla dětem osvětlit, proč se tak nazývají Riegrovy sady a podle koho jsou pojmenované. Úkolem dětí bude najít ztraceného člověka. K dispozici budou mít mapu, kde by se mohl nacházet. Bez splnění otázek a úkolů, jim ostatní návštěvníci parku (organizátoři akce) nebudou ochotni poradit a pomoci s hledáním.
Jako výstup jsem zvolila mapu, která má sloužit jako orientační prvek, ale zároveň jako hrací plocha. Při vytváření mapy pro mě byly inspirací dětské kresby. Chtěla jsem se, co nejvíce přiblížit dětskému vnímaní světa, jak svým tvarem, tak barevností i přístupem k jeho zobrazení.