Grafický design I → Elle

ElleAutor: Juliána Sedláková

Rok: 2018

Kategorie: typografická úprava

Časopisem zvoleným pro moji práci je francouzský módní magazín ELLE. Magazín byl založen roku 1945.

Formát časopisu je 235 mm × 310 mm. Jedná se o atypický širší formát větší velikosti. Větší formát dodává titulu vzdušnost, eleganci a umožňuje vyniknout fotografickému materiálu.

Papír na titulní straně je matný hlazený 200 g/m². Vyšší gramáž pomáhá zvýraznit titulní fotografii a magazín působí exkluzivněji. Papír zvolený pro knižní klok je matný křídový 90 g/m². Papír byl vybrán pro ideální vlastnosti k tisku fotografií a čitelnosti textu.

Titulní strana je řešena minimalisticky s důrazem na kompozičně rozházený název titulu. Fotografie je umístěna uprostřed. Název titulu sestávající z minuskových písmen je umístěň v rozích fotografie. Písmo zvolené pro název titulu je Ladislav, podtitiul je sázen písmem Jaroslav. Vpravo dole se nachází čárový kód s dalšími informacemi — země, cena a číslo titulu.

Koncepční řešení časopisu se snaží být minimalistické, nechává prostor k vyniknutí fotografií. Nadpisy písmem Jaroslav jsou výrazné do kontrastu se serifovým písmem určeným pro sazbu běžného textu. V magazínu pracuji s kompozicemi z písem Jaroslav, Ladislav a z fotografií.

Sazba je trojsloupečná na stránkách, kde se nachází pouze text. Pokud je na straně část fotografie nebo se jedná o úvodní článek, je sazba dvousloupečná. V případě černobílé přílohy je vysázen pouze jeden sloupec.

Použitá písma: